Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Veselý vykřesal naději na obrat. O odvrácení blamáže nyní hraje Rosol

16. září 2018 15:50
3 0

BUDAPEŠŤ Čeští tenisté mají stále naději na výhru v barážovém utkání Davisova poháru v Maďarsku. V úvodní dnešní dvouhře vyrovnal stav na 2:2 na zápasy Jiří Veselý, který si poradil se zraněným Mátém Valkuszem po setech 6:7, 6:3, 6:2 a 6:4.

O vítězi utkání rozhodne duel Lukáš Rosola s 419. hráčem světa Zsomborem Pirosem, jenž dokázal v pátek překvapivě porazit Veselého.

Případnou výhrou v Maďarsku si čeští tenisté zajistí pozici mezi nasazenou dvanáctkou pro los kvalifikačního kola příštího ročníku Davis Cupu, který má zcela nový formát.

Kdyby prohráli, měli by být na základě žebříčku mezi nenasazenými týmy.

Veselý se set a dva gamy trápil i s Valkuszem. Na antuce v Budapešti hrál opatrně, úvodní sadu ztratil v tie-breaku 4:7 a ve druhé prohrával 0:2.

Pomohl mu až soupeřův kiks při brejkbolu na 2:2, při kterém Maďar poslal do sítě nahraný volej.

„Do té doby hrál neskutečně. Tahal jsem za kratší konec, ale od chvíle, kdy zkazil tenhle nahraný míč, šla jeho hra výrazně dolů,“ řekl Veselý České televizi.

Poté osmifinalista Wimbledonu vývoj utkání otočil díky zlepšené hře i tomu, že soupeře trápila zraněná noha.

Chvílemi nedobíhal míče a zdálo se, že po třetí sadě zápas vzdá. Ještě ale zabojoval a zkomplikoval koncovku. Veselý ve čtvrtém setu vedl rychle 5:1, ale pak ztratil tři hry v řadě a nakonec vyhrál 6:4.

„Byl jsem pod tlakem, protože jsem věděl, že tenhle bod potřebujeme. V závěru hrály roli obrovské nervy a jsem šťastný, že se mi to povedlo,“ řekl Veselý.

Rosol v pátek zdolal ve třech setech Valkusze, ale v sobotu s Romanem Jebavým nezvládli čtyřhru a podlehli dvojici Gábor Borsos, Peter Nagy.

Zdroj: sport.lidovky.cz