Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Velký návrat Sereny Williamsové. ‚Ráda skáču rovnýma nohama do hluboké vody a plavu‘

15. leden 2019 9:30
222 0

MELBOURNE Předloni získala americká tenistka Serena Williamsová na Australian Open třiadvacátý grandslamový titul. Tehdy už hrála těhotná a po mateřské pauze se nyní do Melbourne vrátila ve velkém stylu. V prvním kole ztratila jen dvě hry.

Bývalá světová jednička porazila Němku Tatjanu Mariaovou suverénně 6:0, 6:2. Na okruhu WTA se objevila prvně od loňského prohraného finále na US Open.

„Ráda skáču rovnýma nohama do hluboké vody a plavu. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Dnes to byl dobrý zápas,“ řekla sedmatřicetiletá Williamsová po utkání, které trvalo jen 49 minut.

Loni v září v New Yorku Williamsová neunesla tíhu situace, nadávala rozhodčímu, kterého dokonce označila za zloděje.

Po zápase se rozhořela diskuse o koučování z tribuny, které je zakázané. Její trenér Patrick Mouratoglou před Australian Open pro Reuters uvedl, že i v Melbourne budou trenéři hráčům nenápadně radit.

„Bez komentáře,“ nechtěla se Williamsová k této záležitosti vracet na tiskové konferenci.

Zápas s Mariaovou odehrála v jednodílném pastelově zeleném modelu bez rukávů s krátkými nohavicemi připomínající taneční oblečení leotard.

„To je Serena-tard,“ komentovala další ze svých speciálních tenisových úborů.

Loni na Roland Garros vyvolala Williamsová svým oblečením velkou diskusi. Přiléhavým „kočičím“ úborem se tehdy stylizovala do role superhrdinky.

V dalším kole se Williamsová střetne s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou, finalistkou Wimbledonu z roku 20014. „To bude skvělý zápas. Lidé už ji odepisovali, ale ona bojuje a nevzdává se, což je skvělé,“ ocenila Američanka.

Novináře se smíchem ujistila že tentokrát není těhotná a ráda by přidala osmý titul z Australian Open a čtyřiadvacátým grandslamovým triumfem se vyrovnala Margaret Courtové.

Zdroj: lidovky.cz