Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Toronto porazilo lídra NHL Tampu, Chicago neuspělo pošesté v řadě

13. únor 2018 5:37
13 0

New York - Hokejisté Toronta porazili lídra NHL Tampu Bay 4:3 a vyhráli počtvrté za sebou. Obránce Maple Leafs Roman Polák si připsal dva plusové body za pobyt na ledě při vstřelených gólech, na druhé straně Andrej Šustr zaznamenal tři záporné body. Ve třech pondělních zápasech nikdo z českých hráčů nebodoval.

Toronto se už v 32. minutě ujalo tříbrankového vedení, ale Tampa do konce druhé třetiny snížila a na počátku třetí části v rozmezí dvaceti vteřin vyrovnala. Vítězství Maple Leafs zařídil v 45. minutě útočník James van Riemsdyk. K triumfu kanadského týmu přispěli třemi body William Nylander (2+1) a Auston Matthews (0+3). Nikita Kučerov z Tampy díky dvěma bodům jako první hráč v sezoně pokořil hranici 70 bodů a v čele soutěže produktivity si vytvořil pětibodový náskok na druhého Johnnyho Gaudreaua z Calgary.

Chicago si z Arizony odvezlo debakl 1:6 a prohrálo pošesté za sebou. Blackhawks, kteří v posledních devíti sezonách nechyběli ve vyřazovacích bojích, se v Západní konferenci nacházejí na dvanácté pozici a na druhou divokou kartu zajišťující účast v play off ztrácejí už deset bodů.

Čtvrtou porážku v řadě utrpěl Edmonton, který doma podlehl Floridě po divoké přestřelce 5:7. Hattrickem se na výhře Panthers podílel Vincent Trocheck, dvakrát skóroval další útočník Jevgenij Dadonov.

Branky: 12. a 24. W. Nylander, 32. Gardiner, 45. J. van Riemsdyk - 36. Killorn, 41. Kučerov, 42. Gourde. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19.112. Hvězdy utkání: 1. W. Nylander, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Branky: 2. Domi, 10. Keller, 28. Goligoski, 30. Rieder, 48. Cousins, 56. Dvorak - 25. DeBrincat. Střely na branku: 22:28. Diváci: 14.357. Hvězdy utkání: 1. Raanta, 2. Keller, 3. Goligoski (všichni Arizona).

Branky: 19. Maroon, 23. Draisaitl, 30. Caggiula, 47. Slepyšev, 55. McDavid - 41., 47. a 60. Trocheck, 30. a 51. Dadonov, 18. Ekblad, 27. Malgin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Dadonov, 3. Trocheck (oba Florida).

Zdroj: ceskenoviny.cz