Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Rus vynuloval české střelce, Medvědi natáhli nepříznivou sérii. Rutta se znovu trefil

10. říjen 2017 4:30
1 0

Bylo to jen několik dnů po slavném vítězství českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu. Konkrétně 30. března 1998 zvítězili hráči Bostonu na svém ledě proti Coloradu. Tehdy utkání skončilo 4:1. Od té doby uplynulo už více než 19 let a Medvědi nedokázali ani v jednom z 12 dalších střetnutí Avalanche doma zdolat.

V pondělním zápase kanadsko-americké soutěže Colorado zvítězilo jednoznačně 4:0. Čisté konto zaznamenal Semjon Varlamov. Dva góly vstřelil Nail Jakupov, po jednom přidali Andrighetto a Compher.

Obránce Jan Rutta si v týmu Černých Jestřábů buduje pozici. Sedmadvacetiletá posila Blackhawks z extraligového Chomutova bodovala i ve svém třetím vystoupení v NHL a vylepšila si bilanci na čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí. Ani gólem a asistencí však český bek nezabránil porážce Chicaga v Torontu 3:4 v prodloužení.

Rutta ve 4. minutě otevřel skóre utkání, když po svém ofenzivním výpadu od modré čáry objel branku a jeho pokus tečoval za záda brankáře Fredrika Andersena nešťastně útočník Maple Leafs Mitch Marner. Ve 48. minutě se Rutta asistencí podílel na trefě slovenského útočníka Richarda Pánika, díky němuž Chicago získalo náskok 3:1.

Jenže Toronto dokázalo zápas otočit a v nastaveném čase rozhodl o bodu navíc pro kanadský klub Auston Matthews, jenž při přečíslení dva na jednoho místo přihrávky zvolil přesnou střelu do růžku branky Antona Forsberga.

Po samostatných nájezdech vyhráli v dalším střetnutí hokejisté St. Louis nad New Yorkem Islanders. New Jersey si i díky dvěma dvougólovým střelcům jednoznačně poradilo s Buffalem.

Zdroj: sport.cz