Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Pavelec pomohl 41 zákroky k výhře Rangers v Pittsburghu

6. prosinec 2017 5:13
3 0

New York - Hokejový brankář Ondřej Pavelec nastoupil poprvé od 28. října od začátku zápasu a 41 zákroky přispěl k výhře New York Rangers 4:3 na ledě Pittsburghu. Obránce Andrej Šustr dopomohl druhým gólem v sezoně k triumfu Tampy Bay 6:2 nad New York Islanders, na němž se asistencí podílel i Ondřej Palát. Nahrávky zaznamenali také útočníci Dmitrij Jaškin ze St. Louis, Tomáš Plekanec z Montrealu a Martin Frk v dresu Detroitu. Útočník Dallasu Radek Faksa vyšel poprvé po pěti zápasech bodově naprázdno.

Gólman Henrik Lundqvist nemohl do souboje s Pittsburghem zasáhnout kvůli chřipce. Pavelec, který před sezonou podepsal jednoletou smlouvu za 1,3 milionu dolarů, zasáhl do hry od úvodní minuty teprve počtvrté v ročníku. Kladenský rodák proti Penguins pochytal 93,2 procent střel a výrazně se podílel na první prohře Pittsburghu po pěti zápasech. Rangers uspěli pošesté z posledních sedmi duelů.

Sedmadvacetiletý Šustr se trefil podruhé za uplynulé tři utkání. V 18. minutě navázal na gól Braydena Pointa, u něhož asistoval Palát, a posunul Tampu do vedení 2:0. Díky výhře se Lightning znovu vrátili do čela NHL.

Montreal kvůli prohře 3:4 se St. Louis prohrál poprvé po šesti utkáních. Výraznou měrou se o to zasloužil útočník Blues Brayden Schenn, který vstřelil hattrick. Frk Detroitu nahrávkou pomohl zastavit sedmizápasovou sérii proher. Red Wings porazili Winnipeg 5:1. Dallas podlehl Nashvillu 2:5, který se posunul na první místo Západní konference.

Pittsburgh - NY Rangers 3:4, Columbus - New Jersey 1:4, Montreal - St. Louis 3:4, Detroit - Winnipeg 5:1, Dallas - Nashville 2:5, Colorado - Buffalo 2:4, Tampa Bay - NY Islanders 6:2. Utkání Los Angeles - Minnesota, Vancouver - Carolina a Vegas - Anaheim se ještě hrají.

Také sledovat: Pavelec zaválel a vychytal Pittsburgh. Palát, Frk, Plekanec a Jaškin nahrávali

Zdroj: ceskenoviny.cz