Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

NHL: Voráček pomohl asistencemi k výhře Philadelphie, Krejčí skóroval

14. leden 2018 6:43
14 0

NEW YORK Hokejový útočník Jakub Voráček v sobotním utkání NHL přispěl dvěma asistencemi k výhře Philadelphie 5:3 v New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Centr David Krejčí z Bostonu pomohl gólem porazit Montreal 4:3 po samostatných nájezdech. Brankář Ondřej Pavelec z New Yorku Rangers nedochytal městské derby proti Islanders, po páté inkasované brance přenechal v 27. minutě místo Henriku Lundqvistovi. Rangers prohráli 2:7.

New Jersey se na počátku druhé třetiny ujalo vedení 2:1, ale Flyers odpověděli čtyřmi brankami v rozmezí 32. až 53. minuty. U přesilovkové trefy Waynea Simmondse na 2:2 asistoval Voráček. Philadelphie dokonala obrat na konci prostřední části v další početní výhodě, kterou využil nejlepší kanonýr týmu Sean Couturier druhým gólem v zápase.

V 45. minutě zvýšil Travis Konecny na 4:2 po samostatném úniku. Střelecký účet pensylvánského mužstva uzavřel Michael Raffl. Střední útočník Valtteri Filppula najel do útočného pásma a na pravý kruh přihrál Voráčkovi, který našel před brankou rakouského forvarda, jenž bekhendem překonal gólmana Coryho Schneidera. Kladenský rodák je s 45 přihrávkami nejlepším nahrávačem ligy. Devils už pouze snížili. Flyers zvítězili počtvrté za sebou, New Jersey neuspělo v šestém utkání v řadě.

Zdroj: sport.lidovky.cz