Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

NHL: Islanders přestříleli Detroit, Mrázek inkasoval sedmkrát

10. únor 2018 5:04
8 0

New York Hokejisté Detroitu s Petrem Mrázkem v brance podlehli v NHL na ledě New York Islanders 6:7 v prodloužení. Red Wings vedli už 5:2, ale domácím se povedl neuvěřitelný obrat. Druhý gól poražených dal Martin Frk. Ondřej Pavelec kvůli zranění kolena nedochytal zápas New York Rangers, kteří po sérii čtyř porážek zdolali Calgary 4:3.

Detroit doplatil na nedisciplinovat Tylera Bertuzziho, který v 54. minutě v přerušené hře sekl do nohy Cala Clutterbucka. Mladý útočník byl vyloučen do konce zápasu. Pětiminutový trest si za něj odseděl na trestné lavici Frk a nestačil se divit. Islanders v dlouhé přesilovce během necelých čtyř minut otočili čtyřmi góly na 6:5.

Mrázek v divokém zápase kryl 22 střel. Na obratu Islanders se podílel i slovenský brankář Jaroslav Halák, který po pátém gólu Detroitu nahradil Thomase Greisse a ve zbytku utkání inkasoval jen jednou.

Pavelec v minulém nepovedeném duelu s Bostonem (1:6) střídal Henrika Lundqvista a tentokrát začal od první minuty. V úvodní třetině kryl sedm z osmi střel, ale do druhé části kvůli zranění kolena už nenastoupil. Za Calgary chytal Mike Smith, David Rittich zůstal na střídačce.

Zdroj: sport.lidovky.cz