Zbrojovka vedla nad mistrem, nakonec prohrála 1:3

22. listopad 2013 21:18

12 0

Brno – V posledním domácím utkání podzimu v nejvyšší soutěži přivítali fotbalisté Zbrojovky mistrovskou Plzeň. Brňané jí podlehli 1:3.

Už v první minutě se po centru Horvátha rozběhl sám na brněnského brankáře Hladkého plzeňský Kolář, ale gólman Zbrojovky mu včas skočil pod nohy. A tak místo tlaku Plzně přišla brněnská reakce. Domácí defenzivní štít Fischer prostrčil míč mezi obránci na Skaláka, který jej poslal za záda Kozáčika a Zbrojovka ve čtvrté minutě vedla 1:0.

Ve 20. minutě sahali Západočeši po vyrovnání, po Horváthově centru vznikl před brněnskou brankou závar, po němž se míč vrátil před pokutové území k plzeňskému kapitánovi a ten jej bez přemýšlení napálil do břevna. Míč do sítě poté poslal Kolář, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

Po půlhodině se opět přihlásili i domácí fotbalisté, po Zavadilově centru hlavičkoval obránce Buchta, brankář Kozáčik vyrazil míč nad branku. V závěru první půle střílel ostře Lutonský těsně vedle branky.

Jenže ve 45. minutě podklouzl v pokutovém území brněnský stoper Košťál a poslal k zemi i Tecla. Sudí Franěk nařídil pokutový kop, který proměnil Horváth a srovnal.

Do druhého poločasu vstoupila Zbrojovka aktivně a už v 54. minutě měl po centru Lutonského na hlavě velkou šanci Pernica, jenže minul branku. Po hodině hry šla Plzeň do vedení po pohledné kombinaci. Hořava poslal míč ke vzdálenější tyči na Koláře, které jej hlavou přiťukl k Teclovi a bylo to 1:2.

V 69. minutě vybojoval míč v pokutovém území Západočechů Kroupa, perfektně načasoval přihrávku na nabíhajícího Lutonského, který ovšem poslal míč jen do brankáře Kozáčika.

I když se v závěru Zbrojovka tlačila do útoku, ztrátu míče potrestal Tecl, který obstřelil Hladkého a vstřelil další branku.

Branky: 4. Skalák - 61. a 84. Tecl, 45.+2 Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Hock. ŽK: Zavadil - Kolář, Kozáčik, Horváth. Diváci: 5839.

Brno: Hladký - Janotka, Košťál, Pernica, Buchta - Pašek (77. Markovič), Fischer, Zavadil, Skalák (85. Glaser), Lutonský (80. Hyčka) - Kroupa. Trenér: Kotal.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth - Petržela (73. Ďuriš), Kolář, Limberský (77. Kovařík) - Tecl (86. Bakoš). Trenér: Vrba.

Zdroj: brnensky.denik.cz