Jágr vstřelil 750. gól v NHL a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

21. říjen 2016 4:41

32 0

New York - Čtyřiačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr nastřílel v NHL jako třetí hráč v historii soutěže 750 branek. Více tref zaznamenali pouze Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894). Český hokejista byl i díky jubilejnímu zásahu označen za první hvězdu zápasu, ve kterém ale s Floridou podlehl Washingtonu 2:4.

Jágr prvním gólem sezony vyrovnal ve 35. minutě na 2:2, když si v přesilové hře sjel do prostoru mezi kruhy a střelou nad lapačku překonal Bradena Holtbyho. Nerozhodný stav zlomil v poslední třetině z dorážky Alexandr Ovečkin.

Premiérový gól v novém ročníku vstřelili ve čtvrtečním programu NHL ještě další dva čeští hokejisté. Radek Faksa využil zaváhání gólmana Petera Budaje při rozehrávce a trefou do odkryté branky vstřelil první gól Dallasu, který nakonec prohrál s Los Angeles 3:4 v prodloužení. Obránce Roman Polák otevřel skóre střelou od modré čáry, ale s Torontem si po výsledku 2:3 neodvezl z Minnesoty ani bod.

K vítězství nevedl ani gól Tomáše Hertla, který pohotovou dorážkou vstřelil úvodní branku zápasu. San Jose totiž nevyšla poslední třetina, ve které ztratilo na ledě Pittsburghu náskok 2:0 a prohrálo 2:3.

Boston - New Jersey 2:1, Philadelphia - Anaheim 2:3, Pittsburgh - San Jose 3:2, Montreal - Arizona 5:2, Tampa Bay - Colorado 0:4, Minnesota - Toronto 3:2, Dallas - Los Angeles 3:4 v prodl., Calgary - Carolina 2:4, Edmonton - St. Louis 3:1, Florida - Washington 2:4 a utkání Vancouver - Buffalo se ještě hraje.

Zdroj: ceskenoviny.cz