Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Karolína Plíšková si v Austrálii poradila s Muchovou, na řadě je Kristýna. Veselý končí

15. leden 2019 7:09
249 0

Melbourne Tenistka Karolína Plíšková zvládla v prvním kole Australian Open český duel. Turnajová sedmička porazila hráčku z kvalifikace Karolínu Muchovou hladce 6:3 a 6:2 za hodinu a devět minut. Jiřímu Veselému se v Melbourne naopak dlouhodobě nedaří a turnaj pro něj v prvním kole skončil popáté z šesti startů. Dnes vypadl s Američanem Ryanem Harrisonem po porážce 0:6, 5:7 a 3:6.

O postup do druhého kola bude dnes ještě bojovat Kristýna Plíšková, která uzavře program na dvorci číslo 14. Její soupeřkou bude Ruska Anna Blinkovová.

Ve vyrovnanějším prvním setu vítězka turnaje v Brisbane Karolína Plíšková přišla jednou o servis, ale jinak měla vývoj pod kontrolou. Ve druhé sadě rychle vedla 4:0 a nepřipustila komplikace. „Je to dobrý start do turnaje,“ řekla na kurtu.

„Cítila jsem se dobře, dokonce už v rozehrávce. Jsem ráda, že jsem ušetřila čas a nebyla na kurtu moc dlouho. Není vůbec lehké hrát s krajankou. Na české holky mám v poslední době štěstí na každém turnaji a jsem ráda za postup,“ řekla Plíšková, která se v dalším kole střetne s Američankou Madison Brengleovou.

Suverénně se vrátila na turnaje Serena Williamsová. Bývalá světová jednička hrála první zápas od loňského prohraného finále na US Open a Němku Tatjanu Mariaovou přehrála 6:0 a 6:2. Z favoritů uspěl také Němec Alexander Zverev.

Problémy měl Japonec Kei Nišikori. Osmý nasazený už překvapivě prohrával s kvalifikantem Kamilem Majchrzakem z Polska 0:2 na sety. V horkém počasí ale dostal Majchrzak křeče a v pátém setu za stavu 0:3 ze zápasu odstoupil.

Zdroj: lidovky.cz