Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Jednadvacítka vyhrála v Moldavsku a drží naději na postup na ME

14. listopad 2017 17:09
2 0

Kišiněv - Česká fotbalová reprezentace do 21 let otočila zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Moldavsku a vyhrála 3:1. Na postupové první místo i druhou příčku, která může znamenat místo v baráži, výběr trenéra Vítězslava Lavičky ztrácí šest bodů. Navíc má jedno utkání k dobru.

Skóre zápasu v Kišiněvě otevřel v 11. minutě Andrei Macritschii, ale vedení Moldavsku vydrželo jen chvíli, protože o čtyři minuty později vyrovnal Provod. Po hodině hry otočil stav utkání Bačo a třetí branku vstřelil v 71. minutě Knejzlík. Češi mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale Mihálik osm minut před koncem neproměnil penaltu.

Jednadvacítka si v posledním letošním utkání připsala důležité tři body. Další zápasy ji čekají až na jaře, kdy se Lavičkův výběr nejprve utká 23. března doma s vedoucím Chorvatskem, na jehož hřišti v říjnu prohrál 1:5. O čtyři dny později se pak představí v Řecku.

Na šampionát, který v příštím roce uspořádají Itálie a San Marino, postoupí automaticky jen vítězové devíti kvalifikačních skupin. Čtyři nejlepší celky z druhých míst čeká baráž o dvě zbývající místa na turnaji. Itálie má na rozdíl od San Marina účast jistou.

Zdroj: ceskenoviny.cz