Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Beroušková v Pchjongčchangu poprvé zvládla kvalifikaci sprintu

13. únor 2018 9:13
3 0

Pchjongčchang - Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková postoupila na olympiádě v Pchjongčchangu do čtvrtfinále sprintu. Další české reprezentantky Karolína Grohová a Petra Hynčicová se mezi nejlepší třicítku závodnic nedostaly a v kvalifikaci neuspěly. Vyřazovací boje odstartují ve 12 hodin.

Šestadvacetiletá Beroušková obsadila 23. místo a v kvalifikaci uspěla na sedmý pokus poprvé v kariéře. Za vítězkou Stinou Nilssonovou ze Švédska zaostala o 11 sekund. Grohová skončila na 43. příčce, Hynčicová byla o dvě pozice horší. Obě od postupu dělilo zhruba šest sekund.

Zdroj: ceskenoviny.cz