Dostávejte díky NewsHub aktuální zprávy o nejžhavějších tématech, které jsou aktualizované každou minutu. Nainstalujte nyní.

Berdych ve Stuttgartu porazil Paireho, vyhrál poprvé od března

14. červen 2018 14:51
24 0

Stuttgart - Tenista Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále travnatého turnaje ve Stuttgartu. Třetí nasazený hráč, jenž měl na úvod volný los, porazil ve 2. kole Francouze Benoita Paireho 7:6, 6:4 a po nevydařené antukové sezoně oslavil první výhru na okruhu ATP od březnového turnaje v Miami.

Dvaatřicetiletý Berdych letos na antuce nevyhrál ani jeden zápas, hned v 1. kole se rozloučil v Monte Carlu, Madridu, Římě i na Roland Garros a v žebříčku se propadl na 19. místo. Ve Stuttgartu zahájil přípravu na Wimbledon díky divoké kartě od pořadatelů a vyrovnaný duel s Pairem vyhrál za necelou hodinu a půl.

Bývalý čtvrtý hráč světa, jehož v poslední době trápí problémy se zády, se dnes mohl opřít o podání a první set získal ve zkrácené hře 7:3. V pátém gamu druhé sady pak využil svoji šestou šanci na brejk a náskok už nepustil. V poslední hře se sice i soupeř dopracoval k brejkbolu, Berdych ho ale odvrátil a sám pak proměnil čtvrtý mečbol.

Berdych (3-ČR) - Paire (Fr.) 7:6 (7:3), 6:4, Kyrgios (4-Austr.) - Marterer (Něm.) 6:4, 4:6, 6:3, F. López (8-Šp.) - Simon (Fr.) 7:6 (8:6), 6:4, Pella (Arg.) - Gunnesvaran (Indie) 7:6 (7:4), 6:3.

Vekičová (6-Chorv.) - Lapková (Běl.) 6:2, 7:6 (8:6), Boulterová (Brit.) - Stosurová 7:6 (8:6), 6:1.

Zdroj: ceskenoviny.cz